Έχετε παιδάκια που θα πάνε Α ή Β Δημοτικού και ο εργασιακός σας προγραμματισμός έχει χάσει την ισορροπία του?
Η εταιρεία "στήριξη" λόγω των ιδιαίτερων συνθηκών που επικρατούν στα σχολεία της χώρας μας λόγω COVID-19, με γνώμονα πάντα την εμπειρία που έχουμε σε παιδιά όλων των ηλικιών, σχεδίασε το πρόγραμμα "ΘΕΡΙΝΟ ΔΙΑΔΡΑΣΤΙΚΟ - ΜΑΘΗΣΙΑΚΟ CAMP 2020" με στόχο:
- Την κάλυψη του μαθησιακού "κενού" από την απουσία τον παιδιών μας από το σχολείο.
- Την κάλυψη του συναισθηματικού κενού που δημιουργήθηκε στα παιδιά μας (ειδικότερα εκείνων που φοίτησαν φέτος στην Α΄ και Β΄ Δημοτικού.)
- Την Προετοιμασία των παιδιών που θα πάνε πρώτη φορά στο Δημοτικό
- Την πιο ευχάριστη Μαθησιακή απασχόληση των παιδιών μας τις ώρες που οι γονείς εργάζονται.
Έτσι, η μάθηση μέσα από το παιχνίδι και μέσω ευχάριστων και διαδραστικών δραστηριοτήτων, αλληλεπίδρασης με τα άλλα παιδιά μέσω ομαδικών εφαρμογών-με γνώμονα πάντα την κάλυψη της ύλης, θα προετοιμάσει τα παιδιά πλήρως και ευχάριστα για την επόμενη χρονιά.
![Image](/images/2020/06/08/pano_20191205_120933-custom.jpg)
![Image](/images/2020/06/08/pano_20191205_122404-custom.jpg)
![Image](/images/2020/06/08/pano_20191205_115853-custom.jpg)
![Image](/images/2020/06/08/pano_20191205_123610-custom.jpg)
Επικοινωνήστε μαζί μας για να σας αναλύσουμε τη φιλοσοφία που διέπει το χώρο μας.
Το πρόγραμμα θα είναι καθημερινό, ξεκινώντας από τις 29 Ιουνίου, τα πρωινά για 3-4 εβδομάδες και με ευέλικτο τρόπο προσπαθώντας να καλύψει τα εργασιακά ωράρια του γονιού.